donderdag 18 juni 2026

Do 18 juni 2026

Tsjechië v Zuid-Afrika - A - 18/06 1800
In Groep A staat er meteen druk op de ketel. Tsjechië en Zuid-Afrika verloren allebei hun eerste wedstrijd en weten dat een nieuwe nederlaag het WK-avontuur al flink kan beschadigen. Oftewel: dit is geen wedstrijd voor schoonheid, maar voor overleven. Tsjechië leek tegen Zuid-Korea lange tijd op weg naar een prima resultaat. Voorsprong, controle, niks aan de hand. Tot In-beom Hwang besloot even de hoofdrol op te eisen. Voor de Tsjechen bleef uiteindelijk vooral de kater over van een wedstrijd die nooit verloren had hoeven gaan. Zuid-Afrika maakte het tegen Mexico nog bonter. Niet alleen werd er met 2-0 verloren, ook eindigde de ploeg met negen man. Twee rode kaarten, nul punten en een doelsaldo waar zelfs een belastinginspecteur niet vrolijk van wordt. Meer rode kaarten dan doelpunten; daar moet je ook je best voor doen. De stand is simpel: Zuid-Korea en Mexico hebben drie punten, Tsjechië en Zuid-Afrika nul. Een gelijkspel schiet eigenlijk niemand op. Beide landen zullen dus moeten aanvallen. Dat klinkt aantrekkelijk, maar kan ook uitmonden in negentig minuten paniekvoetbal. Wie wint, blijft leven. Wie verliest, kan de koffers alvast voorzichtig openritsen. Onze voorspelling? Tsjechen winnen.

Zwitserland v Bosnië & Herzegovina - B - 18/06 2100
Op papier oogt dit misschien niet als de meest sexy affiche van het WK, maar vergis je niet: in Groep B staat er direct behoorlijk wat op het spel. Zwitserland en Bosnië begonnen allebei met een gelijkspel en weten dat drie punten vandaag goud waard zijn. De Zwitsers zullen nog altijd chagrijnig wakker worden van Qatar. Tegen een tegenstander die nog nooit een WK-punt had gepakt, leek de buit binnen. Er waren genoeg kansen op 2-0, maar diep in blessuretijd ging het alsnog mis. Bosnië baalt eveneens. Tegen Canada stond het lang op voorsprong, maar in de slotfase glipte de overwinning alsnog uit de handen. Ook daar bleef een gevoel hangen van: hier had meer ingezeten. Met Canada en Qatar die eveneens op één punt staan, ligt de hele groep nog wagenwijd open. Niemand is los, niemand is kansloos. Verwacht daarom geen afwachtend gedoe. Dit voelt als twee gasten die in de kroeg allebei roepen dat ze naar huis gaan, maar vervolgens nog drie uur blijven hangen. Er moet een winnaar komen. Of in ieder geval iemand die iets minder teleurgesteld naar het hotel terugrijdt. Onze voorspelling? Zwitsers winnen.

Canada v Qatar - B - 19/06 0000
Wie vooraf had voorspeld dat Canada en Qatar na één speelronde allebei op één punt zouden staan, was waarschijnlijk uitgelachen. Toch is dat precies de situatie in Groep B. Sterker nog: de winnaar van dit duel zet een reuzenstap richting de knock-outfase. Canada beleefde tegen Bosnië een historische avond. Niet alleen vanwege de openingsceremonie en het feest op de tribunes, maar vooral omdat het in de wedstrijd het eerste WK-punt uit de Canadese geschiedenis veiligstelde. Qatar schreef ondertussen ook geschiedenis. De ploeg leek tegen Zwitserland kansloos op weg naar een nederlaag, maar zorgde in blessuretijd alsnog voor het allereerste WK-punt ooit van het land. Dat voelde in Doha waarschijnlijk alsof de nationale feestdag een week naar voren was gehaald. Het mooie is: beide ploegen hebben geproefd van geschiedenis, maar nu willen ze meer. Een puntje is leuk voor in het plakboek, drie punten brengen je richting de achtste finales. Verwacht daarom geen voorzichtig aftasten. Dit is eerder twee mensen op een eerste date die ontdekken dat de ander ook geïnteresseerd is. Eerst wat ongemakkelijk, daarna steeds brutaler. En ergens hoopt iedereen dat er uiteindelijk gescoord wordt. Onze voorspelling? Wij gokken Canada.

Mexico v Zuid-Korea - A - 19/06 0300
Waar Tsjechië en Zuid-Afrika vechten om hun laatste strohalm, mogen Mexico en Zuid-Korea uitmaken wie de baas wordt in Groep A. Beide landen begonnen met een overwinning en weten: nog een keer winnen en de achtste finales lonken harder dan een all-you-can-eat-buffet na een nacht stappen. Mexico had tegen Zuid-Afrika weinig moeite om de eerste drie punten binnen te harken. Julián Quiñones schreef geschiedenis met het eerste WK-doelpunt van het toernooi, Raúl Jiménez maakte het af. Al ging het na afloop bijna meer over de rode kaarten dan over het voetbal. Het duel eindigde met meer spelers onder de douche dan doelpunten op het scorebord. Zuid-Korea moest wat harder werken. Tegen Tsjechië keek het nog tegen een achterstand aan, maar dankzij Feyenoorder In-beom Hwang werd de boel na rust volledig omgedraaid. Een goal, een assist en ineens liep half Seoul rond alsof de man persoonlijk de wereldvrede had geregeld. De winnaar van dit duel zet een enorme stap richting de volgende ronde. Een gelijkspel is ook geen ramp, maar voelt een beetje als flirten op zaterdagavond en vervolgens apart naar huis fietsen. Mexicanen worden gesteund door een zee van thuisfans die vol gas geven, terwijl Zuid-Korea heeft bewezen dat het ook onder druk niet in paniek raakt. Onze voorspelling? Nipte overwinning voor de Mexicanen.

Laatste alinea alweer. Zie HIERRR, HIERRR en HIERRR drie smakelijke dames o zo magnifiek en hoor DAARRR, DAARRR en DAARRR drie aangename o zo geweldige songs om deze voorbeschouwing mee af te sluiten.

Geen opmerkingen:

Een reactie posten